איך לקנות ביטקוין: המדריך השלם בישראל

איך לקנות ביטקוין: המדריך השלם בישראל 2018-07-03T13:40:24+00:00
איך לקנות ביטקוין: המדריך השלם בישראל

איך לקנות ביטקוין?

רוב הסיכויים שרובכם שמעתם על מטבע הביטקוין, מטבע שאם הייתם קונים אותו לפני שנתיים הייתם מגלים שהערך שלו הכפיל את עצמו פי כמה עשרות, ואף בתקופת השיא – ה-18 בדצמבר 2017, הגיע לשווי של 19,000$, בהתחשב בעובדה ששנה קודם ערכו היה בערך כ – 800$, זוהי עלייה של יותר מ –2000%.

מטבע הביטקוין הוא מטבע לכל דבר אשר ניתן לשלם באמצעותו עבור שירותים ומוצרים שונים, בדיוק כמו בכסף אמתי. ההבדל הוא שביטקוין הוא מטבע דיגיטלי, כלומר – מטבע אשר אינו קיים פיזית אלא בצורתו הדיגיטלית בלבד, האופן בו מערכת הביטקוין עובדת ומאפשרת חסינות ואבטחה עבור משתמשיה הינה תורה רחבת היקפים; ואם ‘מטבע דיגיטלי’ מרגיש לכם מפוקפק – הכסף אשר נמצא אצלכם בבנק פועל בשיטה זהה, כל הכסף בחשבונכם הוא דיגיטלי ורק כאשר אתם מבצעים משיכת מזומנים, אתם ממירים את הכסף הדיגיטלי לשטרות ומטבעות פיזיים, אך המרה דיגיטלית הינה שיטה מקובלת ונהוגה כיום, ולכן אל תמהרו להאמין לשמועות כי רכישת ביטקוין היא לא בטוחה, או הטענה כי ביטקוין אינו כסף – ביטקוין נחשב כאמצעי תשלום כמטבע רגיל, אך אינו נמצא תחת פיקוח ממשלתי צמוד (וסביר להניח כי טוב שכך). השאלה המתבקשת היא ‘כיצד אני משיג ביטקוין?’ ובכן, למטרה זו יש שתי דרכים עיקריות – כריית ביטקוין – דבר המתבצע על ידי מחשבים חזקים במיוחד או לחלופין – רכישת ביטקוין.

היתרון המשמעותי בביטקוין על פני מטבעות אחרים הוא כי הביטקוין הינו אנונימי לחלוטין, החל מרכישת הביטקוין (במידה והרכישה בוצעה דרך חברה אמינה) ועד לתשלום וקבלת הסחורה – שום מידע אודות זהותכם לא חשוף כלפי העולם.

כאן אנו נתמקד בשאלות כגון: כיצד קונים ביטקוין בישראל? האם ניתן לרכוש ביטקוין באשראי? איפה כדאי לקנות ביטקוין ומהם התעריפים? ועוד, במטרה שלאחר המידע שתקבלו כאן תדעו כיצד ואיפה תוכלו לרכוש את הביטקוין באופן הטוב והקל ביותר ובתעריפים הנמוכים בשוק.

?איך קונים ביטקוין בישראל

ועכשיו, לעיקר – אם אתם פה סימן שהגעתם למסקנה שזה הזמן להשקיע במגמת הביטקוין העולה. אתם יכולים לקנות ביטקוין לשימושכם החופשי. הסיבות לקניית ביטקוין יכולות להיות בכדי לשלם על משהו דרך האינטרנט באופן אנונימי או, בדומה להשקעה בבורסה – לקנות ביטקוין, להמתין עד אשר ערכו יעלה ולמכור אותו עם רווח. השאלה שעולה היא האם כדאי לקנות ביטקוין מאתרים מחו”ל או לקנות ביטקוין בישראל? התשובה היא שזה תלוי.

בישראל ניתן לקנות ביטקוין בכמה דרכים, הדרך המומלצת ביותר היא דרך אתרים ואפליקציות המספקות שירותים אלו עבורכם תמורת עמלת מסחר, אך קיימות גם דרכים אחרות כמו רכישת ביטקוין דרך כספומט ביטקוין. רכישת ביטקוין בישראל דרך חברות המציעות שרותים אלו דואגות לכל המסביב (המרות, העברות כספים) בזמן שמה שאתם צריכים לעשות זה לבחור כמות ביטקוין ולבצע את הרכישה; הדבר חוסך לכם זמן רב וכאבי ראש מיותרים, בנוסף מרבית התהליכים יכולים להתבצע דרך הסמארטפון או המחשב הנייד.

בהמשך אנו נציג ונפרט על כמה מהחברות המומלצות ביותר לצורך קניית ביטקוין בישראל.

קניית ביטקוין בישראל מול קניית ביטקוין בחו”ל

רכישת ביטקוין בישראל מאפשרת לכם להוריד את הבעיות אשר יוצר חוסר הבנה של השפה האנגלית ובעיקר של הסלנג הקשור לביטקוין, ומומלצת בעיקר לאנשים שטרם מבינים מה קורה בעולם הזה של המטבעות הדיגיטליים. מצד שני יכול להיות שתמצאו שרותים בחו”ל שיותר מתאימים לצרכים שלכם ואז תעדיפו דווקא את השירות בחו”ל, כל עניין לגופו. כעת נציג כמה חברות שונות המצטיינות במתן שרותי מסחר בביטקוין בישראל ובחו”ל, נציג מידע רלוונטי עבור כל חברה וניתן לכם את הקנה מידה הבסיסי למה אפשר להחשיב כשירות טוב בכל הנוגע למכירת ורכישת ביטקוין בישראל ובעולם; בהמשך, נכנס לפרטים קצת יותר עסיסיים בתחום הביטקוין, במטרה שאחרי המידע שתקבלו כאן תוכלו להתמצא בעולם המטבעות הדיגיטליים בזכות עצמכם.

רכישת ביטקוין בחו”ל

רכישת ביטקוין בחו”ל אל מול רכישת ביטקוין בישראל מאפשרת לכם מגוון רחב יותר של בחירה – החל מכלי עזר שונים שהאתרים יכולים להציע ועד כדי עמלות אטרקטיביות, לרכישת ביטקוין בחו”ל יכולים להיות יתרונות, אך החסרון העיקרי הוא החשש שמשהו ישתבש במהלך ביצוע עסקה – בארץ, הנכם תוכלו לברר האם החברה אמינה ואף להתיעץ עם אנשים שמשתמשים בשירות שאתם מעוניינים בו, לגבי שירותים מחו”ל – אתם נכנסים לתחום אפור ברגע השימוש, אגב – מקרים אלו הם נדירים והרוב המוחלט של החברות המוכרות המציעות שרותי ביטקוין יעבדו באופן יעיל ובמידה ויהיה שיבוש, גם תזוכו, אך תמיד כדאי להיות ערניים.

רכישת ביטקוין בישראל ובחו”ל – החברות הבולטות

להלן כמה נקודות שכדאי לכם לשים לב אליהן בעת בחירת חברה ממנה ניתן לקנות ביטקוין:

 1. סוג השירות שהחברה מציעה
 2. כמה זמן החברה פועלת בשוק
 3. עמלות מסחר
 4. שמירה על אנונימיות
 5. סוגי תשלום שהחברה מקבלת
 6. קלות ונוחות שימוש

אנו לא נפרט על כל נקודה אלא נציג כמה חברות מהארץ והעולם המציעות שרותי רכישת ביטקוין.

קיים מגוון גדול של חברות מהן ניתן לקנות ביטקוין בארץ, להלן רשימה של חברות מצטיינות דרכן ניתן לבצע רכישת ביטקוין בישראל תוך דגש על פרטים חשובים לגבי שירותי החברה.

Bits of Gold

אודות החברה

החברה בשוק משנת 2013 ומספקת שרותי מכירה וקניית ביטקוין (ואיתריום – מטבע דיגיטלי מתחרה) בארץ החל משנת 2014 דרך אתר הבית שלהם. החברה מספקת את שרותיה למעל ל-40,000 לקוחות בישראל ובחו”ל, החברה מאפשרת קניית ביטקוין במזומן, באשראי ודרך העברה בנקאית.

החברה מאפשרת שרותים לחברות ולאנשים פרטיים כגון – קבלת תשלומים באמצעות ביטקוין, תשלום לספקים עם ביטקוין ובנוסף, שירות VIP הנותן לכם ארנק מוצפן וליווי בכל הנוגע לשאלות שונות.

סוגי תשלום

 • העברה בנקאית – החל מ-1,000 ש”ח.
 • כרטיס אשראי – החל מ176.1 ש”ח עד 17,609.68 ש”ח.
 • מזומן – החל מ-1,000 ש”ח עד 10,000 ש”ח.

עמלות

 • העברה בנקאית – – 4.95% עמלה מסך כל העסקה, כולל מע”מ.
 • כספומט ביטקוין – עמלה של 5% מסכום העסקה הכולל מע”מ.
 • כרטיס אשראי – עשויים להיות שיעורי עמלה נוספים הנגבים על ידי חברות חיצוניות.
 • סניף GMT (מזומן) – 4% עמלה של GMT בנוסף ל-4% עמלה של ביטס אוף גולד, עם מינימום עמלה של 45 ₪, כולל מע”מ.

אנונימיות

בעת הכניסה לאתר, ניתן לראות שהאתר עצמו מוצפן בהצפנה 2G (שימו לב כי אתרים לא מוצפנים אשר ידרשו מכם פרטים אישיים צריכים להדליק נורה אדומה!). מעבר לכך החברה מציינת כי הם לא יחלקו את המידע שלכם עם אף גורם חיצוני, אבל בשביל לא לתת יד להלבנות כספים דרך רכישת ביטקוין, החברה כן מתריעה שהיא עלולה לבצע עליכם בדיקת רקע פיננסית – תהליך מקובל ונפוץ בעת קניית ביטקוין בישראל.

נוחות שימוש

בדף הבית מופיעים הנתונים העדכניים עבור מחיר הביטקוין בשקלים, בנוסף לכפתורי מכירה ורכישת ביטקוין, לחיצה על הכפתור הרלוונטי יוביל אתכם לדף הבא בו הנכם תבחרו מטבע, כמות ואחת מבין אמצעי התשלום הזמינים. האתר תומך בשפות אנגלית ועברית.

Bit2C

אודות החברה

חברה שהחלה את דרכה בשנת 2013, מנוהלת על ידי אלי בז’רנו, הדר מקדסי וויטלי ויינשטוק, שלושה שמות אשר מוכרים היטב בשוק הביטקוין הישראלי. החברה מאפשר מכירה ורכישת ביטקוין בישראל ובעולם, ומתבלטת בעיקר שהיא מציגה מידע רב לכל משתמשיה אודות תעריפי מכירת וקניית ביטקוין מסוגים שונים, ולכן אתר זה מומלץ לצורך משתמשים אשר רוצים לראות את המידע מול העיניים. דרך Bit2C בצעו עד כה מעל ל – 130,000 עסקאות סחר בביטקוין.

עמלות

 • עבור מכירה ורכישת ביטקוין בשקלים – החברה לוקחת 0.5% עמלה.
 • עבור הפקדות של ביטקוין החברה אינה גובה עמלה, עבור משיכת ביטקוין החברה לוקחת עמלה קבועה שניתן למצוא בקלות בדף ‘עמלות מסחר’

אנונימיות

האתר אינו מעביר את המידע לשום צד שלישי ומשתמש במידע עליכם לצורך שיפור חוויית השירות שלכם בלבד; פרטים נוספים – האתר מאובטח ע”י אבטחת SSL ומאפשר השמת אימות דו-שלבי של גוגל עבור החשבון שלכם. בשלבי הרישום ואימות הזהות שלכם, אתם צריכים שיהיה בבעלותכם מספר תעודת זהות ישראלי לצורך ההזדהות.

סוגי תשלום

 • העברה בנקאית
 • כרטיסי אשראי
 • המרה בין מטבעות

נוחות שימוש

האתר קל מאד לשימוש ודורש בסה”כ פתיחת חשבון לצורך ביצוע העסקאות. האתר מציג מידע רב עבור אנשים המוכרים ביטקוין ומציגה לכם את האפשרות של בחירת עסקאות רכישת כמויות ביטקוין בזמן אמת, כולל הצגת מחירים וסימונם בירוק או אדום עבור עסקאות מסחר בולטות.

בנוסף, האתר מספק הסברים מפורטים מאד אודות עולם הביטקוין, החל מהסברים לרכישת ביטקוין למתחילים, כיצד לסחור בביטקוין ועד כדי החדשות הרלוונטיות בעולם המטבעות הדיגיטליים.

האתר תומך בשפות עברית, אנגלית, רוסית וערבית.

Coinmama

אודות החברה

חבר’ה ישראלים אשר פרצו לעולם הסחר בביטקוין בסערה ב-2013 וכיום Coinmama היא חברה בעלת שם עולמי המספקת את אחד השירותים הטובים והאיכותיים ביותר בכל הנוגע למכירת ורכישת ביטקוין בישראל ובעולם. החברה מספקת שרותי מכירת ורכישת ביטקוין ואתריום ביותר מ-180 מדינות בעולם. האתר מאפשר לכם להפנות אליהם לקוחות, שעבור כל עסקה שהם יבצעו, אתם תקבלו 15% מסך כל עמלה שהאתר יגבה מהאדם שהפניתם אליו.

עמלות

העמלות החברה הן 5% עבור העברה דרך כרטיס אשראי, ו – 5.5% עבור כל עסקת מכירה או רכישה של ביטקוין.

אנונימיות

השירות מאובטח היטב – המידע שלכם מוצפן במהלך כל השימוש באתר, והאתר מתחייב כי אינו שומר שום מידע אודות המטבעות שברשותכם או כמות הכסף שטענתם לארנק שלכם, כל אלו אינם חשופים.

סוגי תשלום

תשלום דרך כרטיס אשראי. כרטיסי האשראי אשר החברה מקבלת הם VISA ו – MasterCard.

נוחות שימוש

האתר מינימליסטי ונוח לשימוש, גלילה למטה בדף הביט תחשוף בפניכם חבילות בסיסיות לרכישת ביטקוין בישראל, או אפשרות לבחור את הכמות הרצויה עליכם ולבדוק את הערך שלה עד כדי דיוק של אלפית הביטקוין. בכדי להתחיל להשתמש בשירות, כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לפתוח חשבון ולצאת לדרך. תומך בשפה האנגלית בלבד.

Cex.io

אודות החברה

חברה נוספת שראתה אור החל מ – 2013 ומקורה בלונדון. מה שבאמת ייחודי עבור השירות ש – Cex.io מציעים הוא מבחר הכלים שעומד לרשות המשתמש, תחילה הם מציעים אפליקציה המאפשרת מעקב יעיל עבור העסקאות שלכם והשוק הכללי, מעבר לכך הם מציעים גם כלים מתקדמים כגון שלושה סוגי API ומאפשרים כ-600 בקשות כל 10 דקות; בנוסף להכל הם גם מציעים מחשבונים שונים לחישוב מחירים של מגוון גדול של מטבעות דיגיטליים.

עמלות

העמלות באתר זה עובדות בצורה מעט שונה – עמלת המסחר מחושבת כל יום למשך 30 ימים, וכל עסקה חדשה הנופלת בטווח ה-30 ימים, מתווספת לעסקה הכוללת, ובכך מחושבת העמלה הכללית שלכם. בנוסף, קיימות עמלות מכירת\קניית ביטקוין בנפרד – עמלה קבועה פר מטבע בנוסף ל – 3.5% עמלה על הפקדה וכ-1.2% עבור משיכה.

אנונימיות

האתר מאובטח בצורה יוצאת מן הכלל ועומד בסטנדרט PCI DSS. בשביל לבצע רכישת ביטקוין מהאתר, ישנו צורך לאמת את המשתמש בעזרת מידע אישי. באתר מצוין כי במידה ואתם משתמשים בשרותי האתר, נאסף מידע כללי עליכם כגון: שם, תמונה, כתובת, אימייל, עסקאות שבוצעו ועוד, אך זאת רק בכדי לאפשר להשתמש באופן היעיל ביותר בשרותים שמציע האתר, בנוסף לשימוש עבור ביצוע סטטיסטיקות לצורך ניתוח ושיפור מתן השירות.

סוגי תשלום

החברה תומכת בכרטיסי ויזה ומאסטר קארד ובנוסף גם בהעברות בנקאיות למגוון מטבעות עולמיים.

נוחות שימוש

האתר מאד פשוט לשימוש, בדף הבית ניתן לראות למעלה סרגל המרה לדולרים ולאירו, מאפשר רכישת ביטקוין תוך כמה לחיצות בסיסיות לאחר יצירת משתמש. האתר תומך בשפה האנגלית בלבד.

Kraken

אודות החברה

חברה שמקורה באוסטריה שקמה על רגליה בשנת 2011 וכעבור כמה שנים הפכה לחברה גדולה בכל הנוגע למסחר במטבעות דיגיטליים בדולרים, פאונדים, אירו ויאן. החברה מתמחה בטכנולוגיות קידוד מתקדמות ונבחרה כמה פעמים כחברה הטובה ביותר במסחר בביטקוין באמצעות אירו.

עמלות

גם כאן העמלות מנוהלות באופן שכבר ראינו – הצטברות כללית של סך העסקאות שלכם במהלך 30 הימים האחרונים ועמלה בהתאם. בנוסף ישנן עמלות שונות אשר משתנות בהתאם לכל מטבע. אך אין מה לחשוש, העמלות בKraken ידועות כנמוכות מאוד.

אנונימיות

האבטחה של Kraken נחשבת לאבטחה טובה מאד בשוק המטבעות הדיגיטליים, אבל החברה דורשת פרטים מזהים כגון – שם מלא, מספר טלפון, כתובת ותאריך לידה. בנוסף המטבעות מאוחסנים בשיטת ‘אחסנה קרה’ דבר שמקשה על גניבה של ביטקוינס. Kraken מעולם לא סבלה מפירצות אבטחה משמעותיות.

סוגי תשלום

העברה בנקאית ו-SEPA. (אפשרות לתשלום באמצעות אירו).

נוחות שימוש

האתר מינימלי ולא מציג מידע מיותר למשתמש. בדף הבית תוכלו ליצור משתמש בקלות ובסרגל הכלים הבסיסי אתם תמצאו את כל המידע שאתם מחפשים – החל מהעמלות ועד כדי רישיונות האבטחה הקיימים לחברה זו. החברה גם מציעה מאמרי עזר מורחבים כדי לעזור לכם להתחיל בביצוע עסקאות מסחר בביטקוין ומטבעות שונים. האתר תומך בשפות אנגלית ויפנית.

Paxful

אודות החברה

חברה קטנה ואמינה ביותר בכל הנוגע לביצוע עסקאות מסחר בביטקוין. הייחודיות של חברה בולטת בכניסה הראשונה לדף הבית שלהם, שם נוכל לראות כי הם מאפשרים ביצוע תשלום דרך הפייפאל, giftcard של אמזון ועוד. החברה נוטה להגדיר את עצמה כסוג של PayPal בשילוב עם Uber עבור עולם המטבעות הדיגיטליים. רכישת ביטקוין באתר זה בעצם עובדת בצורה של P2P(עמית לעמית), הכוונה לכך שאדם מסוים מפרסם מודעת מכירה של ביטקוין ואדם בצד השני יכול לקנות ממנו ישירות- מאין לוח ביטקוין ענק שנותן לכם להגדיר כמה ביטקוין תרצו לקנות, באיזה צורת תשלום תרצו להשתמש, מיקומו של הסוחר ועוד.

עמלות

החברה לוקחת 1% עמלה מסך כל העסקה שבוצעה.

אנונימיות

השימוש בשירות דורש כתובת אימייל בלבד. החברה ממעיטה בהתערבות בין הסוחרים לרוכשים.

סוגי תשלום

ב-Paxful מקבלים מעל ל – 50 אמצעי תשלום שונים. כגון- ויזה, מסטר קארד, פייפאל ועוד.

נוחות שימוש

האתר פועל בשיטת לוח מכירות אשר יכול להתאים לכם עסקאות לפי טווח מחירים שבחרתם.

באתר קיימת שיטת דירוג עבור סוחרי הביטקוין השונים, ככה שבמידה ואתם מעוניינים למכור או לרכוש ביטקוין, תוכלו לבדוק את הדירוג של הצד השני ובכך להחליט האם הוא אמין דיו בכדי להמשיך את ביצוע העסקה או לא.

האתר תומך בשפות אנגלית, רוסית, סינית, ספרדית, צרפתית ואינדונזית.

Bitstamp

אודות החברה

חברה בריטית הפועלת בשוק המטבעות הדיגיטליים באירופה, החברה מאפשרת מכירת ורכישת מטבעות ביטקוין בכל העולם.

עמלות

העמלות הינן יחסיות לסה”כ סכום הכסף שהושקע בביטקוין במהלך 30 ימים הקודמים לביצוע העסקה.

אנונימיות

האנונימיות מובטחת. חברת Bitstamp שמה דגש נוסף על אבטחת המידע כללי עליכם, והוא ישמש את החברה אך ורק לצורך מתן שירותים בסיסיים ללקוחות, בנוסף החברה מציינת כי אינה יכולה להבטיח אחריות על מטבעות ביטקוין שמאוחסנים במחשב המשתמש.

סוגי תשלום

תומך ברכישת ביטקוין באשראי מסוג Visa ו – MasterCard, העברות בנקאיות ו – SEPA.

נוחות שימוש

האתר מאפשר ביצוע רכישה והעברת ביטקוין לארנק באופן פשוט ונוח למשתמש, בנוסף מציגה עסקאות קיימות, עסקאות שבוצעו וגרפים בכל הנוגע לערכו הנוכחי של הביטקוין למשך תקופות זמן שונות. האתר באנגלית בלבד.

Changelly

אודות החברה

חברה צ’כית פופולרית ביותר אשר החלה את דרכה ב – 2015, אשר עלול להרגיש קצת מאוחר יחסית לשאר החברות בשוק, אך זאת כתוצאה ישירה עקב הכנות החברה לשוק הגדול. כיום החברה מציעה שרותי המרת מטבעות עבור מעל ל-50 סוגים שונים של מטבעות דיגיטליים, וכעבור 3 שנים בלבד, צברה מעל ל – 1.5 מליון משתמשים.

עמלות

אין עמלה קבועה. העמלה ש – Changelly לוקחת פר עסקה משתנה ביחס לערך הנוכחי של המטבעות בעסקה. אך העמלות באתר מסחר זה ידועות כנמוכות במיוחד.

אנונימיות

המידע שהנכם צריכים לספק היא כתובת אימייל בלבד.

סוגי תשלום

החברה תומכת קניית ביטקוין באשראי מסוג ויזה ומאסטר קארד.

נוחות שימוש

האתר מאפשר ביצוע המרות מסוגים שונים, זאת בשימוש באלגוריתמים מתוחכמים המוצאים את העסקה בעלת עמלת ההמרה הנמוכה ביותר ומציע לכם אותה, ממנה החברה מפרישה את העמלה הנוספת. בנוסף האתר מציע שרותי ממשק למשתמשים מתקדמים.

האתר תומך במעל ל – 10 שפות וביניהן – אנגלית, רוסית, ספרדית גרמנית וצרפתית.

Localbitcoins

אודות החברה

Localbitcoins היא חברה פינית המתמקדת בביצוע עסקאות בין אנשים, והדבר מתנהל באופן הבא: אתם מכניסים את ההצעה שלכם, כולל העמלות הרצויות ואמצעי התשלום הרלוונטיים. לאחר רכישת ביטקוין דרך האתר, הביטקוין יועבר אוטומטית לארנק של החשבון שלכם ומשם אתם בוחרים מה לבצע הלאה. הייחודיות של Localbitcoins הוא העובדה שאין כאן מסד נתונים אחד מרכזי והינו פועל באופן הקרוי ‘מבוזר’ (Decntalized), דבר המאפשר מינימום שמירה של מידע במקומות חשופים ברשת.

עמלות

1% עמלה עבור כל עסקה המבוצעת דרך האתר. העברה של ביטקוין לארנק אחר הינה חינמית.

אנונימיות

האתר עצמו מאובטח על ידי רישיון CA-2, המידע אשר הנכם צריכים למסור עבור יצירת החשבון הוא מינימלי. האנונימיות עצמה מובטחת עד לרמת העסקה – כלומר, אם ברצונכם לקבל העברה אל חשבון הבנק שלכם, תצטרכו לספק את פרטיו לצד השני.

סוגי תשלום

סוג התשלום תלוי במשתמשים עצמם, אתם תוכלו לצפות אפשרויות התשלום אשר המשתמש מקבל או מציע בהתאם לעסקה; לכן תוכלו למצוא עסקאות לקניית ביטקוין במזומן, אשראי, ושלל דרכים נוספות.

נוחות שימוש

האתר פשוט מאד לשימוש וכל האפשרויות הבסיסיות נמצאות כבר בדף הבית, בו תוכלו לצפות בעסקאות המוצעות על ידי משתמשים ברחבי הארץ. האתר תומך בשבע שפות וביניהן – אנגלית, רוסית, צרפתית ואיטלקית.

איך לקנות ביטקוין בישראל – השלבים

שלב 1 – ארנק דיגיטלי

כמו שאנחנו מאחסנים את השטרות שלנו בארנק, כך גם מטבע הביטקוין צריך להיות מאוחסן בארנק דיגיטלי. הארנק הדיגיטלי הוא אמצעי עזר הכרחי במידה והנכם מעוניינים לקנות ביטקוין בישראל ובנוסף, מספק אבטחה על מטבעות הביטקוין שברשותכם. הארנק הדיגיטלי לרוב יופיע בצורת תוכנה למחשב או אפליקציה למכשיר הנייד; נקראים גם ‘אחסנה חמה’ או ‘ארנק אלקטרוני’. מעבר לזאת קיימים גם ארנקים דיגיטליים ‘פיזיים’ בצורת כוננים ניידים קטנים הנקראים גם ‘אחסנה קרה’. בנוסף קיימים סוגים נוספים הזהים לסוגים שהוזכרו כגון ‘ארנק סמארטפון’, אך נזכיר עוד שני סוגי ארנקים – ‘ארנק נייר’ שבעצם זוהי פיסת נייר עם המידע של הביטקוין כתוב עליהם, ו – ‘ארנק אונליין’ אשר מתייחס לאתרים או אפליקציות השומרות על תכולת הארנק שלכם ברשת; שני הארנקים האחרונים הינם בעלי פירצות אבטחה ברורות ולכן אינן מומלצות למי שרק מתחיל בקניית ביטקוין.

הארנקים הדיגיטליים הפופולריים והמומלצים ביותר הם –

 • Electrum – ארנק דיגיטלי באחסנה חמה, הלוקחת עמלה של 1% עבור העברות שונות.
 • Trezor – כונן פיזי המאפשר שמירה והצפנה של ביטקוין, נכון להיום המחיר 89 אירו.
 • Ledger – ארנק דיגיטלי פיזי במראה מודרני עם אפליקציות נלוות לנוחות שימוש, המחיר מתחיל מ – 79 אירו לארנק בסיסי, ו – 229 אירו לארנק טבלט עם אפשרויות מתקדמות יותר.
 • Jaxx – מספקת תוכנה למחשב ואפליקציות שונות לצורך אחסון הביטקוין על מחשבכם, מאפשרת המרה קלה ופשוטה בין סוגי מטבעות דיגיטליים שונים.

מה לגבי בחירת הארנק? מרבית הארנקים בשוק הם אמינים מספיק ומספקים שרותים המקלים על האופן בו אתם מבצעים את הפעולות השונות בארנק, מה שכן ראוי לאזכור הוא לנסות להימנע מארנקי אונליין למיניהם, כלומר – השתדלו לא לבחור בארנק אשר מאוחסן ברשת, ארנקים אלו שומרים על הססמא שלכם ברשת ובכך פותחים פרצת אבטחה משמעותית, למרות שרובם מאובטחים באופן חסין במיוחד, מומלץ להקדים תרופה למכה ולבחור בארנקים אלקטרונים או בשיטות אחסנה קרה.

שלב 2 – רכישת ביטקוין

כעת, כאשר יש ברשותכם ארנק, הנכם יכולים לטעון אותו בביטקוין אבל קודם – קניית ביטקוין.

מה שאתם צריכים לעשות כעת הוא לבחור בחברה כלשהי המוכרת ביטקוין בישראל (אחת מהחברות שהצגנו קודם), לאחר מכן תצטרכו להירשם באתר של החברה בכדי שיהיה ברשותכם חשבון פעיל דרכו תבצעו את הפעולות השונות; שימו לב כי החברה יכולה להשתמש בחלק מהמידע אשר בחשבונכם לצורך שיפור חווית השירות שלכם, נרחיב על זאת בהמשך. כעת מומלץ לוודא כפליים כי התעריף והמחיר הולמים אתכם, ולבצע את הרכישה לפי שלבי הרכישה שבאתר – מרבית האתרים מאד אינטואיטיביים ומאפשרים חווית רכישת ביטקוין חלקה; התשלום עבור רכישת הביטקוין יתבצע דרך אופציות תשלום שנקבעות על פי החברה, נציין כי מומלץ לבצע עסקאות קניית ביטקוין במזומן אך ורק אם יש לכם דרך להיפגש עם הצד השני.

שלב 3 – אחסון המטבעות בביטקוין

לאחר שיש ברשותכם ארנק ואתם בעלים גאים של כמות ביטקוין כלשהי, זה הזמן לאחסן את המטבעות ביטקוין בתוך הארנק. העברת מטבעות ביטקוין לארנק היא פעולה פשוטה אך תלויה בכל חברה והשירות אותו היא מציעה, בחלק מהמקרים תצטרכו לקנות את הביטקוין ולבחור לאן לנתב אותו,לדוגמא – לאחר רכישת ביטקוין יתאפשר כפתור בסגנון ‘העבר לארנק’ אשר יוביל אתכם לעמוד הרלוונטי לביצוע העברת הביטקוין לארנק, לעומת זאת אתרים אחרים יכולים לאפשר לכם ניתוב ישירות לארנק שלכם. טרם רכישת הביטקוין מומלץ לקרוא מעט לגבי שירותי החברה בכל הנוגע להעברת מטבעות דיגיטליים לארנק.

כספומטים של ביטקוין בישראל

כספומט ביטקוין עובד כמו כספומט רגיל, רק שבמקום לפלוט מזומנים, כספומט הביטקוין מעביר ביטקוין ישירות לארנק בעת התשלום, מרבית הכספומטים הם אנונימיים ולא דורשים הזדהות או אימות.

השימוש בכספומט לצורך קניית ביטקוין הוא פשוט ואינטואיטיבי – אם השתמשתם אי פעם בכספומט רגיל, תוכלו להשתמש בכספומט ביטקוין בקלות. ההמרה והטעינה היא מיידית.

נכון להיום, קיימים 5 כספומטים לרכישת ביטקוין בישראל, 3 בתל אביב ו – 2 בירושלים.

אמצעי תשלום לרכישת ביטקוין בישראל

לעתים ניתן להשתמש במגוון אפשרויות שונות לתשלום עבור קניית ביטקוין, להלן אמצעי התשלום הנפוצים:

 1. כרטיס אשראי – תשלום דרך כרטיס האשראי אשר מופחת מחשבונכם בתאריך מסוים.

היתרון ברכישת ביטקוין באמצעות כרטיס אשראי היא העובדה כי 99% מכלל החברות המציעות שרותי מסחר בביטקוין מקבלות כרטיסי אשראי כגון VISA ו-MasterCard.

החיסרון הוא כמובן העמלות הגבוהות ושלעיתים בנקים מסויימים בארץ רואים הוצאות אלו “בעין עקומה”.

 1. העברה בנקאית – העברה ישירות מחשבון הבנק שלכם אל הספק.

העברה בנקאית נחשבת כשיטת תשלום בטוחה אך מעט איטית, אך מכיוון שזוהי שיטת תשלום אשר מתבססת על רצונו הטוב של המשלם יהיו חברות אשר לא יקבלו העברה בנקאית כאמצעי תשלום עבור רכישת ביטקוין.

 1. העברה דרך פייפאל – תשלום עבור ביטקוין הפייפאל.

פייפאל הוא סוג של ארנק דיגיטלי שמחזיק בכמות כסף שאתם טוענים לתוכו, הפייפאל הוכיח את עצמו רבות בכל הנוגע לאבטחה שלו ובנוסף, תשלום דרך הפייפאל היא שיטה נפוצה ומקובלת מאד עבור רכישות באינטרנט. תשלום באמצעות פייפאל מצריך יצירת חשבון נפרד וטעינת מזומנים אליו, בנוסף, חברת פייפאל לוקחת עמלות על חלק מהעסקאות.

 1. מזומן – העברת מזומנים ולחיצת ידיים בדרך הישנה והטובה.

רכישת ביטקוין במזומן היא שיטה מקובלת ולעתים מביאה עמה הנחות תשלום במזומן, מה שכן – אתם תצטרכו להיפגש עם הצד השני, ככה שיהיו מקרים בהם תשלום זה לא תהיה אופציה עבורכם.

אנונימיות ברכישת ביטקוין

חלק נרחב ממשתמשי הביטקוין נהנים מהיתרון כי הביטקוין נחשב למטבע אנונימי, כלומר בעת מכירה או קניית ביטקוין לא חייבים להיות סממנים הקושרים אתכם אל הביטקוין. האנונימיות מבוטאת בשירותים אשר לא מחייבים הזדהות באמצעות ת.ז. או פרט מזהה כלשהו הקושר אתכם באופן בלעדי למטבע, וברשותכם רק המידע המוצפן של המטבע; הנ”ל זהה בדיוק לחוסר אפשרות לגלות את כל האנשים שאי פעם אחזו בשטר כלשהו שברשותכם.

חשוב לזכור כי אנונימיות היא לא חלק מובטח בעת כל רכישה או קנייה של ביטקוין ובגלל שהאנונימיות עלולה לעודד הלבנת כספים ורכישות בלתי חוקיות, חלק מהשירותים אכן דורשים הזדהות באמצעות סממן מזהה השייך לכם בלבד (לדוגמת מספר הזהות שלכם).

מצד שני לאנונימיות ישנם גם חסרונות ברורים, לדוגמא – אין שום אפשרות להבטיח כי שני הצדדים בעסקה יעמדו בתנאים, לכן יהיה את הצורך לוודא כי הנכם תקבלו את הביטקוין אותו רכשתם טרם הנכם מעבירים כספים.

כעת נותרת בעיה – כיצד שרותים למכירת ביטקוין יכולים להיות בטוחים שלצד המוכר יש את הביטקוין שהוא מעוניין למכור? התשובה היא שלכל מטבע ביטקוין יש זיהוי ייחודי, אשר חשוף רק לבעל הביטקוין, וכאשר האדם מעוניין למכור את הביטקוין הוא מראה ‘הוכחה’ לבעלות עבור כמות הביטקוין שברשותו. כיצד הדברים פועלים מתחת למכסה המנוע הם מסובכים ומסורבלים, אבל סמכו עלינו שזה עובד נהדר.

בעיה נוספת היא ‘אנונימיות חלקית’, כלומר, לאחר רישום לאתר כלשהו אתם לא בהכרח מעוניינים בכך שהפרטים האישיים שלכם יהיו חשופים, או ניתנים להשגה, ברשת. זה נפתר באמצעות רישיונות אבטחה שונים (חלקם צוינו ברשימת האתרים המפורטת קודם לכן) המגבירים את רמת האבטחה של האתר עצמו; מעבר לכך קיימות גם שיטות אישור שונות כגון Google’s Double Verification המאפשרת הזדהות כפולה דרך מערכת ההזדהות של גוגל.

בפועל, לא קיימת ‘אנונימיות מוחלטת’ כאשר אתם מתעסקים עם רכישת ביטקוין דרך האינטרנט – כולנו משאירים עקבות ברשת; הדרך הטובה ביותר להשיג ביטקוין באופן אנונימי עד כמה שניתן הוא באמצעות כריית ביטקוין באופן עצמאי; כל חברה המבטיחה אנונימיות מוחלטת בקניית ביטקוין בישראל בסך הכל מנפחת לעצמה את האגו.

מהו החוק לגבי ביטקוין בישראל?

כבר זרקנו באוויר כי המרות ביטקוין אנונימיות עלולות להקל על תהליך הלבנת הכספים, דבר שלא קורץ במיוחד לממשלות והבנקים בישראל, לכן עמדתו החוקית של מטבע הביטקוין בישראל היא סוגייה שקיימת גם כיום נכון ל – 2018.

חשוב להבדיל כי למרות שהביטקוין אינו מוכר כמטבע בארץ, הוא מוכר כנכס של בעליו, כלומר רכישת ביטקוין דומה לרכישת חפץ דומם מהאינטרנט וזה אומר כי פעולות כגון כריית ביטקוין, קניית ביטקוין ומכירת ביטקוין צריכות להיות מדווחות עד ל – 30 יום החל מביצוע העסקה ויחויבו במס של בערך 25% משווי הביטקוין הנוכחי בשוק, (לפי החוק היבש. אנחנו לא רואי חשבון ועורכי דין, למידע מקצועי בנושא יש לפנות לבעל מקצוע).

לכל מקרה אנחנו נמליץ כי תשמרו תיעוד טוב לגבי כל העסקאות השונות עבור מכירת וקניית ביטקוין בישראל, בדקו את הנושא לעומק.

כיצד הבנקים מתייחסים לביטקוין בישראל?

רובנו תלוי בבנקים בישראל לצורך אחסון הכספים שלנו, וזה נכון לשאול לגבי היחס של הבנקים הישראלים בכל הנוגע לרכישה ומכירה של מטבעות ביטקוין. כבר היו מקרים שונים בהם בנקים סירבו לקבל עסקאות מסחר בביטקוין כהעברה לגיטימית אל חשבון הלקוח והעובדה שהבנקים יכולים לסרב לעסקאות שמבוססות על ביטקוין, או כל מטבע דיגיטלי, גורמת להרמת גבה.

התשובה הקצרה – הבנקים בישראל לא מחבבים את הביטקוין, התשובה הארוכה דווקא יותר מבלבלת. בפועל, אין חוק במדינה שמחייב בנקים לקבל או לסרב לעסקאות שכוללות ביטקוין, ואם תבדקו את הנושא, תמצאו כי בקובץ ההנחיות של בנק ישראל כתוב הדבר הבא (במלל חופשי): “עקב כך כי שימוש במטבעות דיגיטליים מאפשר העברה בצורה אנונימית, בפעמים רבות נעקפים גורמים פיננסיים רלוונטיים אשר חל עליהם משטר הלבנת הון ומימון טרור, ולכן זוהי פעולה בעלת מקדם סיכון גבוה”, כלומר ההנחיה אומרת שבגלל שהביטקוין ניתן להעברה באופן אנונימי, הוא עלול לשמש מלביני כספים ומימון ארגוני טרור, לכן מומלץ להימנע מאישור שימוש בהם.

האם זוהי האמת? ובכן, יכול להיות שאנשים אכן משתמשים לרעה בסגולות האנונימיות של המטבעות הדיגיטליים. תהיו מודעים לכך שהבנק שלכם עלול לשים לכם רגל בעסקאות ביטקוין.

חשוב לציין כי קיימים כיום בנקים ישראליים אשר תומכים בשימוש בביטקוין, כך שאם אתם רוצים לנהל את רכישות הביטקוין שלכם דרך חשבון הבנק, מומלץ תחילה להתיעץ עם נציגים מטעם הבנק.

מס על מכירת או רכישת ביטקוין בישראל

שוב, אנו לא מתיימרים להוות מקור מוסמך בתחום והכתוב הוא מניסיון וידע אישי בלבד, אין להסתמך על הכתוב.

האם חל מס על מכירה או קנייה של ביטקוין בישראל היא שאלה שנופלת בתחום אפור מבחינה חוקי המיסוי בישראל. מצד אחד, במידה ומישהו השקיע בביטקוין שלא במסגרת עסק, הוא יהיה פטור ממס תחת פקודת מס הכנסה שקובעת פטור ממיסוי בגין הפרשי הצמדה במטבע חוץ. אך מצד שני כבר ציינו כי רשות המסים לא מכירה בביטקוין כמטבע מבחינה חוקית, ולכן מכירת ביטקוין תחויב במס שולי או מס רווח הון, כלומר מיסוי של בין 25% ועד 50% מסך הרווח במידה והעסקה בוצעה בגדר עסקי. נכון להיום, רשות המסים מחייבת במס כל רווח הנוצר כתוצאה ממכירת ביטקוין והמע”מ יחול אך ורק עבור מכירות ביטקוין שבוצעו במסגרת עסק.

מטבעות דיגיטליים אלטרנטיביים הפופולריים בישראל

מלבד הביטקוין, עומדים לרשותכם מגוון עצום של מטבעות דיגיטליים שונים, לדוגמא – מטבע האיתריום שכבר יצא לנו לפגוש. להלן כמה מטבעות דיגיטליים חלופיים לביטקוין אשר פופולריים במיוחד בישראל:

 • (Etherium, ETH) – מטבע שיצא לאור בשנת 2015 ונחשב כאחד המטבעות הפופולריים ביותר לצד ביטקוין. האתריום מאפשר יצירת חוזים חכמים והעברות קבועות מראש עבור עסקאות.

אתרים בהם ניתן לרכוש:  Cex.io, Coinmama

 • (Monero, XMR) – מטבע קוד פתוח אשר מאפשר שקיפות עסקה לבחירת המשתמש. המוכר או הקונה יכולים להחליט מתי להסתיר פרטים מסוימים מהצד השני, ובו זמנית להשאיר את הפרטים הרלוונטיים למערכת בכדי לבצע את העסקה.

אתרים בהם ניתן לרכוש:  Bittrex.com

 • (LiteCoin, LTC) – הלייטקוין נחשב כמתחרה מספר אחד של מטבע הביטקוין. לעומת קניית ביטקוין, ללייטקוין קיים מספר רב יותר של מטבעות, ובהתאם לכך מספר העסקאות ומהירות הכרייה של המטבעות מתרחשות בתדירויות גבוהות יותר מאשר עבור קניית ביטקוין.

אתרים בהם ניתן לרכוש: Bit2c.co.il

 • (BitcoinCash, BCH) – מטבע צעיר יחסית אשר נוצר מפיצול (Fork) של מטבע הביטקוין המוכר. המטבע נוצר בכדי לפתור את בעיית מהירות אישור העסקאות והעברה של מטבע הביטקוין בכך שהכפיל את המהירויות היחסיות של העסקאות בערך פי 8. ערכו והפופולריות של הביטקוין קאש עולה במהירות מפתיעה.

אתרים בהם ניתן לרכוש:  Cex.io

 בנוסף קיימים גם מטבעות דיגיטליים תוצרת כחול-לבן:

 • Bancor– חברה ישראלית אשר פיתחה ממשק המאפשר המרה מהירה בין מטבעות שונים ובכך להוריד את הסמכות המרכזית של מטבע הביטקוין. הממשק מבוסס על מטבע הבנקור (Bancor, BNT) החברה גייסה 153 מיליון דולר בעניין של כמה שעות דרך ICO או הצעת מטבע ראשונית.
 • Digital Shekel – ‘שקל דיגיטלי’ פשוטו כמשמעו. חשוב לשים לב כי השקל הדיגיטלי יהיה שקל לכל דבר אשר ייוצג כמטבע דיגיטלי רלוונטי וסביר להניח שיהיה תחת פיקוח ממשלתי.
 • Cut & Carat – מטבעות דיגיטליים שנוסדו על ידי שוק היהלומים הישראלי בכדי להחזיר חיים לשוק הישראלי ולהעלות על גל המטבעות הדיגיטליים. מטרת המטבעות הללו היא אפשרות להשקיע בשוק היהלומים מבלי לקנות יהלומים בפועל.

לסיכום

עולם הביטקוין הוא משתנה, וככל שצצים יותר ויותר מטבעות דיגיטליים, אנו מרגישים שמרוב הבחירה, קשה לנו לקבל את ההחלטה הטובה ביותר. במדריך זה סיפקנו לכם את הכלים הבסיסיים והרלוונטיים בכל הנוגע לרכישת ביטקוין בישראל ובעולם. השאלה האם כדאי לכם להיכנס לעולם המטבעות הדיגיטליים היא שאלה שהתשובה אליה תהיה אינדיבידואלית עבור כל בן אדם; תחשבו על הנתון הבא – באמצע שנת 2010 מחירו של הביטקוין היה 0.003 דולר ובתקופת השיא שלו קנייה של ביטקוין בודד הייתה עולה לכם קצת מתחת ל-20,000 דולר, לא צריך להיות מתמטיקאי בשביל להסיק שפוטנציאל הרווח שהיה באפשרותכם לעשות הוא עצום. מצד שני, ככל השקעה, המטבעות עלולים להעלות או ליפול בערכם.

ההמלצה הטובה ביותר היא להמשיך ולחקור את עולם המכירה והרכישה של הביטקוין ושלל המטבעות הדיגיטליים, להבין לעומק כיצד העולם הזה מתנהל ומכאן ההחלטה האם להשקיע היא לשיקולכם בלבד.

אנו רוצים לציין כי כל המידע במאמר זה אינו יכול להיחשב כראייה למעמדם החוקי או הנוכחי של המטבעות הדיגיטליים ומומלץ לקרוא מעבר בכל נושא שלא התעמקנו בו; לכל אלו מכם שיבחרו להיות משקיעים דיגיטליים הנכם מוזמנים להעשיר את הידע שלכם ולקרוא מידע נוסף באתר שלנו.

Leave A CommentNo Comments on "איך לקנות ביטקוין: המדריך השלם בישראל"

We use cookies to give you the best experience on our website. Terms and Policies